Reklam Ver

header
default avatar Hoşgeldin Misafir ! Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Hatırlat  Yardım  Üye Olun Zaman: 18-12-2017, 10:10 PM


Forumları Ara
(Detaylı Arama)

 
  10 Aralık İstanbul Kırmızı Baret Buluşması
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 30-11-2017 - Saat Saat: 01:58 PM

İş güvenligi Uzmani olduğumuz günden beri calışanlarin daha güvenli bir is ortami olsun,isverenlerin başlari ağrımasin ,mevzuata uygun çalışmalar yapılsın diye çalıştık çabaladık.Yeri geldi çalışanlarla tartistik ,yeri geldi isverenlerle kavga ettik.Hatta kendi aramızda bile tartışıp, meslektaşlarımıza düşman olduk.Oysaki tek bir istegimiz vardi , hem calisanlar, hemde isverenler sevdiklerinin yanlarina sagsalim dönsünler ,huzur ,saglik, mutluluk icinde olsunlar.Hepimiz bulunduğumuz sahada ki tehlikeli durumlar icin acil çözümler istedik, yaptirmak icin mücadele ettik.Bugunde biz İş Güvenligi Uzmanlari mesleğimizi yaparken güvende değiliz. Bu sefer de kendimiz icin mucadele etmemiz ve yillardir birlik olamamanin verdigi eksiklerle ,kendi icimizde tartistigimiz konulari herkese duyurma zamanimiz.Bu hepimiz icin bir başlangic..Eger bizler işimizi yapabilirsek diger tum sorunlarimiz icin yine birlik olup hepsini çözebiliriz.Biz degil miyiz calısana "eğer sağlıklı olursan herseyin üstesinden gelirsin ..Kendine dikkat et,kendini önemse, iş güvenliği kurallarina uy" diyen.Şimdi bunu kendimize dememiz gerekiyor.İş güvenligi uzmanları olarak kendimizi önemseyip kendimiz icin ilk adimi atma vaktidir.10 Aralikta tüm İş Güvenliği Uzmanı meslekdaşlarımızı ve bize destek veren herkesi saygi ve sevgi içinde, sesimizi duyurmak adına “Kırmızı Baret İstanbul” buluşmasına bekliyoruz. (Detayları Etkinlik Linkinde bulabilirsiniz)

https://www.facebook.com/events/235279970342206/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (69) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  Alüminyum Dökümhanelerinde iş güvenliği uygulamaları
Yazar Gönderen: fatihkali Takvim Tarih: 09-11-2017 - Saat Saat: 06:17 PM

Alüminyum Dökümhanelerinde iş güvenliği uygulamaları ile ilgili elinde bilgi olan varmıdır ?

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (73) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  31. İş Sağlığı Ve Güvenliği Haftası 4-7 Mayıs 2017 Gaziantep
Yazar Gönderen: g.antepli_27 Takvim Tarih: 17-04-2017 - Saat Saat: 11:37 AM

31. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası bu yıl Gaziantep’te 4-7 Mayıs 2017 tarihleri arasında “İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı” ile birlikte gerçekleştirilecektir.

Hafta ücretsiz olup kayıt için http://www.isghaftasi.gov.tr/isghaftasi.php?req=kayit adresini ziyaret edebilirsiniz.

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (426) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'nda CIP Kart isteyenler
Yazar Gönderen: abidinozler Takvim Tarih: 09-05-2015 - Saat Saat: 12:52 PM

İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'nda CIP Kart isteyenlere gönderebilirim.

CIP Kart Nedir ?
CIP kartı ile misafiriniz fuar süresince beklemeden istediği sıklıkta fuarı ziyaret edip, özel olarak hazırlanmış olan CIP Salonu'nda dinlenebilecek yada kendileri ile yapacağınız iş görüşmelerinizi ikram olanaklarımızdan yararlanarak sürdürebileceksiniz.

Firma Adı Soyadı Görevi E-mail Telefon

Bilgilerini yazmanız gerekiyor.

http://www.isgeurasia.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (1602) - Yorum Cevaplar: (5) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  27 Aralık 2014 İSG Sınavını Kazanan Ve Eksik Belge Uyarısı alan Katılımcıların Dikk!
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 05-03-2015 - Saat Saat: 01:56 PM

EĞİTİM KURUMU KAPALI OLAN VEYA İSG-KATİP'TE YAPILAN İNCELEME NETİCESİNDE BELGELERİNİZDE EKSİKLİK BULUNMAKTADIR UYARISI YER ALAN KATILIMCILARIN BİR DİLEKÇE EKİNDE AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAŞVURU YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Dilekçe Örneği için ;

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....ekceornegi

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (1241) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  2015 Yılı Belge Ücretlerine İlişkin Duyuru
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 12-01-2015 - Saat Saat: 11:03 AM

01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olacak belge ücretleri aşağıda belirtilmiştir:

1. İş Güvenliği Uzmanlığı veya İşyeri Hekimliği Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
2. İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
3. Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
4. Diğer Sağlık Personeli Belgesi : 103,25 TL (KDV Dâhil)
5. İşyeri Hekimliği/İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemi Ücreti: 103,25 TL (KDV Dâhil)

Genel Esaslar

01.01.2015 tarihi itibariyle, yukarıda konu edilen tüm belge ücretleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılacaktır.

Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. Belge ücretinin bilgisi (sertifika türü ve/veya sertifika sınıfı) ödeme yapan kişi tarafından Ziraat Bankası personeline belirtilerek dekontta yer alması sağlanacaktır.

İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması uygun değildir. Bu nedenle EFT ve havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.

Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır.


Sınav Yoluyla Elde Edilen Belgelere İlişkin Esaslar

ÖSYM’ nin yaptığı sınavlarda başarılı olan adaylar ile açılan davalar neticesinde belge almaya hak kazanan adayların TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.

Eğitici Belgesine İlişkin Esaslar

İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi ile Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi talebinde bulunan kişilerin, eğitici belgesi alabileceği komisyon tarafından uygun görüldükten sonra, belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

Sınavsız Belge Alma Hakkına Sahip Kişilere İlişkin Esaslar

İlgili yönetmelik hükümleri gereği; sınavsız belge alma hakkı bulunan kişilerin talepleri, Genel Müdürlüğümüzce incelenip uygun görüldükten sonra belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

Vize İşlemine İlişkin Esaslar

İşyeri Hekimliği veya İş Güvenliği Uzmanlığı belgelerinin vize işlemleri; yapılan müracaatların Genel Müdürlüğümüzce incelenmesini müteakip, uygun görülen kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.
Tarih: 09.01.2015

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....eucretleri

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (811) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  23 Mayıs 2015 İYH,İGU ve DSP Sınav Duyurusu
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 09-01-2015 - Saat Saat: 05:01 PM

23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ,
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 23 MAYIS 2015 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra http://www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerini (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 15 MART 2015 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 15 MART 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

3-“İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik ‘in 30. maddenin 4. fıkrasında; Eğitim Kurumları, eğitim programının unsurlarından olan uygulamalı eğitimlerin yapılacağı işyerlerinin listesini ve eğitim tarihlerini, teorik eğitimin bitişinden itibaren yapılacak ilk sınavdan önce Genel Müdürlükçe ilan edilecek tarihe kadar İSG-KATİP üzerinden bildirmekle yükümlüdür.” denilmektedir. Bu sebeple, 03.10.2014 tarihinden sonra teorik eğitimi bitmiş olan ve İSG-KATİP üzerinden uygulamalı eğitim bildirimi yapılmayan, dolayısıyla 27 Aralık 2014 tarihinde yapılmış olan sınava giremeyen hekimler; TC Kimlik Numarası içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde onaylı staj uygulama raporu ve onaylı eğitim katılım belgesini en geç 15 MART 2015 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze incelenmek üzere ulaştırmaları gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

4-23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

5- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

6- Daha önce sınava girip başarısız olan adaylardan sınav hakkı bulunanların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.


7- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adaylar; en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde, onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğe posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.


YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Tarih:08.01.2015

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....avduyurusu

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (1372) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

 
Hoşgeldin, Misafir
Sitemize mesaj yazabilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı/E-Posta:

Şifre


 Şifremi Hatırlat  Yardım


Forum İstatistikleri
istatistik Üyeler: 25,345
istatistik Forum konuları: 3,322
istatistik Forum mesajları: 18,840
istatistik En Son Üye: aslangokay61
istatistik Tüm İstatistikler


Forumdan En Son Konular
  Konular Yorumlar Okunma Son Yorum
risk değerlendirmesi 0 14 Takvim Tarih: 15-12-2017 03:49 PM
Yazar En Son Mesaj: zemce
Hesaplamalı-Formüllü Patl... 670 94543 Takvim Tarih: 04-12-2017 03:15 PM
Yazar En Son Mesaj: Durmuş Turgut
10 Aralık İstanbul Kırmız... 0 69 Takvim Tarih: 30-11-2017 01:58 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
Alüminyum Dökümhanelerind... 0 73 Takvim Tarih: 09-11-2017 06:17 PM
Yazar En Son Mesaj: fatihkali
BOYAHANE VE BOYA İŞLERİ T... 1 3638 Takvim Tarih: 06-08-2017 05:10 PM
Yazar En Son Mesaj: klasitil
Kimyasal Güvenlik Kartlar... 58 84354 Takvim Tarih: 30-07-2017 09:56 AM
Yazar En Son Mesaj: isg.biyolog
İSG Avrasya İş Sağlığı ve... 5 1602 Takvim Tarih: 08-06-2017 11:17 AM
Yazar En Son Mesaj: stealths
Ziyaretçiler İçin Talimat... 5 8808 Takvim Tarih: 25-05-2017 11:30 AM
Yazar En Son Mesaj: OguzhanCetin
31. İş Sağlığı Ve Güvenli... 0 426 Takvim Tarih: 17-04-2017 11:37 AM
Yazar En Son Mesaj: g.antepli_27
Örnek Risk Analizleri 235 122631 Takvim Tarih: 15-04-2017 12:00 PM
Yazar En Son Mesaj: orsen
TIBBİ ATIK RİSK DEĞERLEND... 0 528 Takvim Tarih: 27-03-2017 06:08 PM
Yazar En Son Mesaj: nigarhaydaroglu@outlook.com
CNC Tel Erozyon Tezgahınd... 2 3875 Takvim Tarih: 13-03-2017 05:23 PM
Yazar En Son Mesaj: ptnali
105 ADET GENEL İNŞAAT İSG... 6 3493 Takvim Tarih: 12-03-2017 03:04 AM
Yazar En Son Mesaj: fzarzu
Lastik Kaplama Fabrikası ... 9 2965 Takvim Tarih: 11-03-2017 04:59 PM
Yazar En Son Mesaj: ercankornan
risk analizi 1 1302 Takvim Tarih: 07-03-2017 09:57 AM
Yazar En Son Mesaj: osman63
Transmikser kazan temizli... 1 1586 Takvim Tarih: 28-02-2017 08:50 PM
Yazar En Son Mesaj: NESTAİ
Taş ve mermerin kesilmesi... 0 540 Takvim Tarih: 20-02-2017 05:55 PM
Yazar En Son Mesaj: melekpekru10@gmail.com
Tanışalım 206 117128 Takvim Tarih: 07-02-2017 03:50 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
Yetkilendirilmiş OSGB Lis... 1 1049 Takvim Tarih: 10-01-2017 02:42 PM
Yazar En Son Mesaj: isgmoda
Bina İnşaatı Risk Analizi... 12 11830 Takvim Tarih: 17-11-2016 05:31 PM
Yazar En Son Mesaj: kdemirtas

MCTR Portal
footer
Dost Siteler
Kullanıcı Paneli
Forum
Copyright
Forum Yazılımı ==>MyBB Group
Türkçe Çeviri ==>MyBBGrup
Tema Tasarımı ==>GlaDiaToR
Facebook Twitter Skype MySpace Delicious WordPress Youtube Delicious RSS