Reklam Ver

header
default avatar Hoşgeldin Misafir ! Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Hatırlat  Yardım  Üye Olun Zaman: 30-05-2016, 07:03 PM


Forumları Ara
(Detaylı Arama)

 
  İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'nda CIP Kart isteyenler
Yazar Gönderen: abidinozler Takvim Tarih: 09-05-2015 - Saat Saat: 12:52 PM

İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı'nda CIP Kart isteyenlere gönderebilirim.

CIP Kart Nedir ?
CIP kartı ile misafiriniz fuar süresince beklemeden istediği sıklıkta fuarı ziyaret edip, özel olarak hazırlanmış olan CIP Salonu'nda dinlenebilecek yada kendileri ile yapacağınız iş görüşmelerinizi ikram olanaklarımızdan yararlanarak sürdürebileceksiniz.

Firma Adı Soyadı Görevi E-mail Telefon

Bilgilerini yazmanız gerekiyor.

http://www.isgeurasia.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (438) - Yorum Cevaplar: (2) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  27 Aralık 2014 İSG Sınavını Kazanan Ve Eksik Belge Uyarısı alan Katılımcıların Dikk!
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 05-03-2015 - Saat Saat: 01:56 PM

EĞİTİM KURUMU KAPALI OLAN VEYA İSG-KATİP'TE YAPILAN İNCELEME NETİCESİNDE BELGELERİNİZDE EKSİKLİK BULUNMAKTADIR UYARISI YER ALAN KATILIMCILARIN BİR DİLEKÇE EKİNDE AŞAĞIDAKİ BELGELER İLE GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAŞVURU YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Dilekçe Örneği için ;

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....ekceornegi

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (758) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  2015 Yılı Belge Ücretlerine İlişkin Duyuru
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 12-01-2015 - Saat Saat: 11:03 AM

01.01.2015 tarihinden itibaren geçerli olacak belge ücretleri aşağıda belirtilmiştir:

1. İş Güvenliği Uzmanlığı veya İşyeri Hekimliği Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
2. İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
3. Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi : 413,00 TL (KDV Dâhil)
4. Diğer Sağlık Personeli Belgesi : 103,25 TL (KDV Dâhil)
5. İşyeri Hekimliği/İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi Vize İşlemi Ücreti: 103,25 TL (KDV Dâhil)

Genel Esaslar

01.01.2015 tarihi itibariyle, yukarıda konu edilen tüm belge ücretleri İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılacaktır.

Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. Belge ücretinin bilgisi (sertifika türü ve/veya sertifika sınıfı) ödeme yapan kişi tarafından Ziraat Bankası personeline belirtilerek dekontta yer alması sağlanacaktır.

İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması uygun değildir. Bu nedenle EFT ve havale yolu ile ödeme yapılmaması gerekmektedir.

Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır.


Sınav Yoluyla Elde Edilen Belgelere İlişkin Esaslar

ÖSYM’ nin yaptığı sınavlarda başarılı olan adaylar ile açılan davalar neticesinde belge almaya hak kazanan adayların TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.

Eğitici Belgesine İlişkin Esaslar

İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi ile Diğer Sağlık Personeli Eğitici Belgesi talebinde bulunan kişilerin, eğitici belgesi alabileceği komisyon tarafından uygun görüldükten sonra, belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

Sınavsız Belge Alma Hakkına Sahip Kişilere İlişkin Esaslar

İlgili yönetmelik hükümleri gereği; sınavsız belge alma hakkı bulunan kişilerin talepleri, Genel Müdürlüğümüzce incelenip uygun görüldükten sonra belge almaya hak kazanan kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir. Müracaat evraklarında e-posta adresinin belirtilmesi halinde hak sahipleri bilgilendirilecektir.

Vize İşlemine İlişkin Esaslar

İşyeri Hekimliği veya İş Güvenliği Uzmanlığı belgelerinin vize işlemleri; yapılan müracaatların Genel Müdürlüğümüzce incelenmesini müteakip, uygun görülen kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecektir.
Tarih: 09.01.2015

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....eucretleri

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (396) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  23 Mayıs 2015 İYH,İGU ve DSP Sınav Duyurusu
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 09-01-2015 - Saat Saat: 05:01 PM

23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK İŞYERİ HEKİMLİĞİ,
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI ve DİĞER SAĞLIK PERSONELİ SINAV DUYURUSU

Bilindiği üzere; işyeri hekimleri, iş güvenliği uzmanları ve diğer sağlık personellerinin eğitim, sınav ve belgelendirilmesi işlemleri ilgili mevzuat kapsamında yürütülmektedir.

Bu itibarla; 23 MAYIS 2015 (Cumartesi) günü, yapılacak merkezi sınavla ilgili açıklama aşağıda belirtilmiş olup, adayların bu takvime göre hareket etmeleri önem arz etmektedir.

1- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınavla ilgili “Sınav Uygulama Duyuru Metni” daha sonra http://www.isggm.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

2- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, Genel Müdürlüğümüz tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alarak ilk defa girecek İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personeli adaylarının eğitimlerini (uzaktan eğitim, örgün eğitim ve uygulamalı eğitim (staj) dâhil) en geç 15 MART 2015 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. 15 MART 2015 tarihinden sonra eğitimlerini tamamlayan adaylar 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava giremeyeceklerdir.

3-“İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik ‘in 30. maddenin 4. fıkrasında; Eğitim Kurumları, eğitim programının unsurlarından olan uygulamalı eğitimlerin yapılacağı işyerlerinin listesini ve eğitim tarihlerini, teorik eğitimin bitişinden itibaren yapılacak ilk sınavdan önce Genel Müdürlükçe ilan edilecek tarihe kadar İSG-KATİP üzerinden bildirmekle yükümlüdür.” denilmektedir. Bu sebeple, 03.10.2014 tarihinden sonra teorik eğitimi bitmiş olan ve İSG-KATİP üzerinden uygulamalı eğitim bildirimi yapılmayan, dolayısıyla 27 Aralık 2014 tarihinde yapılmış olan sınava giremeyen hekimler; TC Kimlik Numarası içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde onaylı staj uygulama raporu ve onaylı eğitim katılım belgesini en geç 15 MART 2015 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze incelenmek üzere ulaştırmaları gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

4-23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak sınava, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b maddesinde belirtilen İş sağlığı veya iş sağlığı ve güvenliği bilim uzmanı unvanına sahip olan hekimler doğrudan girebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı bilim uzmanlığı belgesi ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

5- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir.
Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edecekler; 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapması gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 23 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir.

6- Daha önce sınava girip başarısız olan adaylardan sınav hakkı bulunanların, kimlik bilgileri sınav listesinde yer alacağından, söz konusu adayların ayrıca sınav listesine dâhil edilmeleri hususunda Genel Müdürlüğümüze başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır.


7- 23 MAYIS 2015 tarihinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavına ilgili Yönetmeliğin 8/(2) maddesinde belirtilen kişiler doğrudan girebileceklerdir. Söz konusu adaylar; en geç 13 MART 2015 tarihi mesai bitimine kadar (T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde, onaylı lisans diploma örneği ve onaylı hizmet çizelgesi ile Genel Müdürlüğe posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 13 MART 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir.


YUKARIDA BELİRTİLEN DURUMDA BULUNAN TÜM ADAYLARIN 23 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA GİREBİLMELERİ İÇİN “SINAV UYGULAMA DUYURUSU” NDA BELİRTİLECEK TARİHLER ARASINDA ÖSYM BAŞVURU MERKEZLERİ ARACILIĞI İLE SINAV GİRİŞ BAŞVURULARINI YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Tarih:08.01.2015

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....avduyurusu

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (836) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  21/10/2012 Tarihli C Sınıfı İGU sınavı Soru İptali
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 02-12-2014 - Saat Saat: 10:35 AM

Ankara 13. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu karar ile 21.10.2012 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında sorulan sorulardan B kitapçığındaki 71 nolu soru ile buna karşılık gelen A kitapçığındaki 51 nolu soru iptal edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen soru adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış, 70 puan alarak başarılı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 puan alarak başarılı olanlar İSG-KATİP’te “Sınav Durumu Sorgula” linkine tıklayarak kendilerini sorgulayabilecektir. Sorgulama linkinde başarılı olamayanlar ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmayacaktır.

Sorgulama sonucunda başarılı olduklarını gören ve belge almaya hak kazanan adaylardan belgesini almak isteyenlerin, belge bedeli olarak Genel Müdürlüğümüz adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına 413.- TL yatırmaları gerekmektedir.

Belge bedelini yatıranların belgeleri İSG-KATİP sisteminde tanımlanarak aktif hale getirilecek olup belgelerin kişilere teslimi ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....eme_karari

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (380) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  ÇSGB "İşyerlerinde Psikolojik Taciz (MOBBİNG)"konulu Karikatür Yarışması
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 17-11-2014 - Saat Saat: 06:17 PM

T.C.
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
ÇALIŞMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

KARİKATÜR YARIŞMASI İLANI

Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından;

Bakanlığımızca 26/11/2014 - 26/12/2014 tarihleri arasında "İşyerlerinde Psikolojik Taciz (MOBBİNG)"konulu Karikatür Yarışması yapılacaktır.

Başvuru için gerekli bilgi ve belgeler aşağıdadır.

Karikatür Yarışması Şartnamesi
Başvuru Dilekçesi
Başvuru Formu

Duyuru broşürü ektedir
http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.p...11112014-1

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (572) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  ÇSGB İşe Giriş Sağlık Raporları ile İlgili Duyuru
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 17-11-2014 - Saat Saat: 06:04 PM

İŞE GİRİŞ SAĞLIK RAPORLARI İLE İLGİLİ DUYURU

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun “Sağlık gözetimi” başlıklı 15. maddesinde işe giriş sağlık raporları, sağlık muayeneleri ve bu raporların kimler tarafından düzenleneceği belirlenmiştir.

Bilindiği üzere; 11.9.2014 tarihli ve 29116 mükerrer sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6552 sayılı “İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun” un 17 nci maddesi ile 6331 sayılı Kanunun 15 inci maddesinin üçüncü fıkrasının birinci cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir:

“Bu Kanun kapsamında alınması gereken sağlık raporları işyeri hekiminden alınır. 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli işyerleri için ise kamu hizmet sunucuları veya aile hekimlerinden de alınabilir.”

Söz konusu düzenleme ile birlikte kamuoyunda, 50’den az çalışanı olan ve az tehlike sınıfta yer alan işyerlerinde sağlık raporlarının kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenemeyeceğine dair yanlış bir görüş hasıl olmuştur. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre 50’den az çalışanı olan ve az tehlike sınıfta yer alan işyerlerinde işyeri hekimi görevlendirme yükümlülüğü 01.07.2016 tarihinde başlayacağından, bu tarihe kadar iş sağlığı ve güvenliği yönünden özellikli rapor niteliğinde olan işe giriş ve aralıklı sağlık muayeneleri önceden de olduğu gibi kamu sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....ris_raporu

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (523) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

 
Hoşgeldin, Misafir
Sitemize mesaj yazabilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı/E-Posta:

Şifre


 Şifremi Hatırlat  Yardım


Forum İstatistikleri
istatistik Üyeler: 21,006
istatistik Forum konuları: 3,313
istatistik Forum mesajları: 18,727
istatistik En Son Üye: kocero1409
istatistik Tüm İstatistikler


Forumdan En Son Konular
  Konular Yorumlar Okunma Son Yorum
İSG Avrasya İş Sağlığı ve... 2 438 Takvim Tarih: Bugün 04:56 PM
Yazar En Son Mesaj: deniznejlan
Hesaplamalı-Formüllü Patl... 607 56521 Takvim Tarih: Dün 09:10 PM
Yazar En Son Mesaj: mdogan79
İş Güvenliği Sloganları 103 24118 Takvim Tarih: 09-05-2016 01:28 PM
Yazar En Son Mesaj: akgüvercin
asansör bakım,imalat ve m... 4 4667 Takvim Tarih: 03-05-2016 02:01 PM
Yazar En Son Mesaj: ismetarslan
Ziyaretçiler İçin Talimat... 4 4265 Takvim Tarih: 26-04-2016 01:20 PM
Yazar En Son Mesaj: mezzaros
İSG KATİP ve Sigorta süre... 4 608 Takvim Tarih: 12-04-2016 09:58 PM
Yazar En Son Mesaj: huseyinozatli
Tanışalım 202 37439 Takvim Tarih: 08-04-2016 11:33 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
8. Uluslararası İş Sağlığ... 0 261 Takvim Tarih: 02-03-2016 12:05 PM
Yazar En Son Mesaj: Emre DEDE
Akaryakıt İstasyonları İç... 11 3401 Takvim Tarih: 29-02-2016 01:55 PM
Yazar En Son Mesaj: rahmanyılmaz
Samsun'da Ücretsiz Patlam... 0 162 Takvim Tarih: 28-02-2016 10:55 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
Torna-Kaynak-Pres İşleri ... 4 5154 Takvim Tarih: 19-02-2016 11:53 PM
Yazar En Son Mesaj: beyazitcasun
Özel Hastaneler ve Sağlık... 11 1816 Takvim Tarih: 04-02-2016 11:32 AM
Yazar En Son Mesaj: fundakarabicak
risk analizi 0 490 Takvim Tarih: 29-01-2016 02:23 PM
Yazar En Son Mesaj: erdalozgan
Güler misin ? Ağlar mısın... 0 296 Takvim Tarih: 18-01-2016 11:02 AM
Yazar En Son Mesaj: leyla
RENNOVA Akademi ŞUBAT 201... 1 164 Takvim Tarih: 17-01-2016 05:15 PM
Yazar En Son Mesaj: roncevarlik
Konsept çalışması Acil Du... 0 301 Takvim Tarih: 13-01-2016 04:50 AM
Yazar En Son Mesaj: fandvd
İnşaatlarda Risk 3 806 Takvim Tarih: 12-01-2016 03:06 PM
Yazar En Son Mesaj: mstf
RENNOVA Akademi Ocak 2016... 1 211 Takvim Tarih: 23-12-2015 05:54 PM
Yazar En Son Mesaj: roncevarlik
Mersin Tevfik Sırrı Gür A... 0 230 Takvim Tarih: 27-11-2015 02:33 AM
Yazar En Son Mesaj: fandvd
İstanbul Zeytinburnu Fatm... 0 226 Takvim Tarih: 27-11-2015 02:32 AM
Yazar En Son Mesaj: fandvd

MCTR Portal
footer
Dost Siteler
Kullanıcı Paneli
Forum
Copyright
Forum Yazılımı ==>MyBB Group
Türkçe Çeviri ==>MyBBGrup
Tema Tasarımı ==>GlaDiaToR
Facebook Twitter Skype MySpace Delicious WordPress Youtube Delicious RSS