Reklam Ver

header
default avatar Hoşgeldin Misafir ! Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Hatırlat  Yardım  Üye Olun Zaman: 31-10-2014, 11:24 PM


Forumları Ara
(Detaylı Arama)

 
  İGUMEG Sakarya Eğitim -KONTENJAN DOLMUŞTUR
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: Dün - Saat Saat: 03:00 PM

İş Güvenliği Uzmanları Mesleki Gelişim Etkinlikleri

01 KASIM 2014 - SAKARYA

"Bilgi paylaştıkça artar"anlayışıyla birlikte kurduğumuz İSG DÜNYASI forum sitemizle çıktığımız yolda, elimizden geldiğince hep beraber birbirimize yardımcı olmaya çalıştık. İSG dünyasına birlikte adım attık, adımlarımızı birlikte büyüttük. Sizlerden aldığımız bu güç ve enerji ile dünyamızı büyütmek, paylaşımlarımızı artırmak, sizlerle yüz yüze görüşmek ve iş güvenliği uzmanları olarak birbirimizle daha da kenetlenebilmek için "iş güvenliği uzmanları mesleki gelişim etkinlikleri (igumeg)" çerçevesinde farklı farklı illerde eğitimler düzenleyeceğiz. Bizlere destek veren, hep yanımızda olan siz değerli arkadaşlarımızı bu etkinliklerimize mutlaka bekliyoruz.
Etkinliklerden ilkini 1 Kasım 2014 tarihinde Sakarya'da Sakarya Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Birliği salonunda yapacağız.

Salon Adres Bilgisi: Yeni Mahalle Sakarya Caddesi No:281 Erenler/SAKARYA

Eğitim ve bilgilendirme ile ilgili içerik aşağıdadır. Katılım sayısı kısıtlı olduğu için rezervasyon yapılmasını rica ediyoruz

Rezervasyon formu https://docs.google.com/forms/d/1crfAWxyzLhhtllqeJ3EUPy45PkjuDtRXqtdqh9Pj_ks/viewform?c=0&w=1

Rezervasyon için Tel: 0537 611 55 30
Rezervasyon için e-mail: igumeg@isgdunyasi.comİş Kazalarında Kök Neden Analizi Eğitimi

Meydana gelen iş yeri kazalarının detaylı incelenip araştırılması kök sebep analizlerinin ortaya çıkarılıp önleyici faaliyet planının geliştirilmesi için gerekli bilgi ve uygulama teknikleri.

Problem çözme takımı
Kök Neden Analizi Teknikleri
5 Neden
Ishikawa diyagramı (Balık kılçığı, sebep sonuç diyagramı)
Beyin fırtınası

Patlamadan Korunma Dokümanı Hazırlama Eğitimi

İşyerlerinde oluşabilecek patlayıcı ortamların tehlikelerinden çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak için alınması gerekli önlemleri belirlemek amacıyla hazırlanan 30.04.2013 tarih ve 28633 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkında Yönetmelik" kapsamında Patlamadan Korunma Dokümanı hazırlanması gerekmektedir.

TS-EN 60079.10.1-2009 standartları doğrultusunda !

Eğitim Programı

09.30 - 10.30 Tanışma ve sponsor firma tanıtımı
10.30 - 12.00 Kök Neden Analizi
12.00 - 13.00 Öğle Yemeği Arası
13.00 - 15.00 PKD
15.00 - 16.00 PKD'de yazılım çözümleri


Katılımcılara Meditek İş Sağlığı ve Güvenliği Yazılımı %10 indirimli...

Copyright © isgdunyasi.com

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (76) - Yorum Cevaplar: (3) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İGUMEG(İGU Mesleki Gelişim Etkinlikleri)
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 24-10-2014 - Saat Saat: 01:01 PM

Veeee eğitimlerimiz başlıyorrrrr..

“Bilgi paylaştıkça artar”anlayışıyla birlikte kurduğumuz İSG DÜNYASI forum sitemizle çıktığımız yolda ,elimizden geldiğince hep beraber birbirimize yardımcı olmaya çalıştık.İSG dünyasına birlikte adım attık,adımlarımızı birlikte büyüttük.Siz üyelerimizden aldığımız bu güç ve enerji ile dünyamızı büyütmek ,paylaşımlarımızı artırmak,sizlerle yüzyüze görüşmek ve iş güvenliği uzmanları olarak birbirimizle daha da kenetlenebilmek için “İş Güvenliği Uzmanları Mesleki Gelişim Etkinlikleri (İGUMEG)” çerçevesinde farklı farklı illerde eğitimler düzenleyeceğiz.Bizlere destek veren ,hep yanımızda olan siz değerli arkadaşlarımızı bu etkinliklerimize mutlaka bekliyoruz..
Etkinlikleri düzenlememizde destek ve sponsor olan Meditek Yazılıma teşekkür ederiz.

Facebook sayfamızdan da etkinliklerle ilgili bilgileri takip edebilirsiniz..
https://www.facebook.com/groups/574250172703422/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (111) - Yorum Cevaplar: (4) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  Yeni Üyelerimizin Dikkatine
Yazar Gönderen: okko Takvim Tarih: 23-10-2014 - Saat Saat: 04:40 PM

Değerli Üyelerimiz

Sayfamızda oluşan teknik bir hatadan dolayı sitemizi 06.10.2014 tarihindeki yedeğimize döndürmek zorunda kaldık.

Bu sebeple maalesef o tarihten sonra üye olan arkadaşlarımızın üyelikleri de silinmiş oldu.

Sizlerden ricamız tekrar üye olmanızdır.

Aksaklık için anlayışınıza sığınıyoruz

Teşekkürler

İSG DÜNYASI YÖNETİMİ

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (112) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14
Yazar Gönderen: abidinozler Takvim Tarih: 03-10-2014 - Saat Saat: 09:28 PM

Meditek İSG olarak İzmir İSG zirvesine katılıyoruz.
Standımıza davetlisiniz...

İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14
16-17-18 EKİM 2014

http://www.izmirisgzirvesi.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (463) - Yorum Cevaplar: (2) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  Eğitim Programlarına Başvuru İSGGM Duyuru
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 19-09-2014 - Saat Saat: 11:57 AM

EĞİTİM KURUMLARININ DİKKATİNE

Bilindiği üzere © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar ile (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacakların nasıl ve ne şekilde eğitim kurumlarına başvuracakları hususu 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" in 24.maddesi ile hüküm altına alınmıştır.


Söz konusu maddede geçen diğer hükümlerle birlikte (c ) ve (ç) bentlerinde;

“ Eğitim programlarına başvuru

MADDE 24 – (1) Eğitim programlarına katılmak isteyen adaylar eğitim kurumlarına aşağıdaki belgeler ile başvururlar:

c) (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.

ç) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.” ifadeleri yer almaktadır.


Bu itibarla eğitim kurumlarına (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için başvuracak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip adaylardan, en az dört yıl fiilen görev yaptıklarını belgelemeleri için;En az dört yılı kapsayacak şekilde ;

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığına dair, firmalar tarafından onaylanmış sözleşme örneği ile bu sözleşmelerin Genel Müdürlükçe onaylandığına dair belgeler. (Genel Müdürlükçe sözleşme onayları çeşitli tarih aralıklarında e-posta, resmi yazı ya da İSG-KATİP üzerinden yapılmıştır.)

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı dönemlere ait, görev yaptığı firma tarafından adına Sosyal Güvenlik Kurumu’ na yatırılmış prim ödemelerini gösterir belgeler.

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak hangi tarih aralığında çalıştığına dair, çalıştığı firmadan alınacak ıslak imzalı yazı.

- Varsa firma tarafından onaylanmış isg kurul karar defterleri fotokopisi

- Varsa firma tarafından onaylanmış çalışanlara verilen isg eğitim tutanakları

- Varsa firma tarafından onaylanmış adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı firma adına hazırlanmış risk değerlendirme raporu, acil eylem planı, eğitim planı

istenilecektir.Diğer taraftan © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için adaylardan, yukarıda belirtilen belgeler en az üç yılı kapsayacak şekilde istenilecektir. 17.09.2014

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....ra_basvuru

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (118) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi /Ekim16-17-18
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 19-09-2014 - Saat Saat: 09:16 AM

İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi '14 / Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi / Ekim 16-17-18
İzsiad Duyuru;
Çalışma Bakanlığımız 2004 yılından bu yana çeşitli yasal düzenlemeler ve eğitimler ile toplumsal bilgi düzeyimizi, ülkemizdeki iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını ileriye taşımak istemektedir. Fakat sadece yasal düzenlemeler ve Çalışma Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü oluşması için yeterli gelmemektedir. Bugün geldiğimiz noktada on binlerce sertifikasyonlu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı mezun olmasına rağmen, çalışmaları ileri taşımak için yeter bilgi seviyesine ulaşamamaktadırlar. Ülkemizdeki İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü ileri taşıyabilmek için, konunun tarafı olan tüm sanayicilerin, tüm odalar ve mesleki kuruluşların, tüm sivil toplum kuruluşlarının elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz.

Ülkemizde Çalışma Bakanlığı tarafından her yıl Mayıs ayı başında, İstanbul’da organize edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi – Fuarı, TMMOB tarafından Aralık ayında düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği kongresi dışında geniş çaplı bir organizasyon bulunmamaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği alanında başarılı çalışma yaptığını bildiğimiz sanayi kuruluşlarının, iyi çalışma örneklerinin sunulduğu, konunun taraflarının İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarında yaşadığı sorunları tartıştığı bir kongre-zirveye ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği ( İZSİAD ) olarak elimizi taşın altına koyuyor ve sizleri de bu çalışmaya katkı yapmaya davet ediyoruz. Bölgemizdeki konunun tarafı olan tüm sanayicileri, odaları ve mesleki kuruluşlarını, tüm sivil toplum kuruluşlarını da çalışmanın paydaşı, destekçisi yapabilmek için de her birini ziyaret ediyor ve desteklerini istiyoruz. Görüştüğümüz tüm kurumların çalışmanın paydaşı olmayı istemesi bizleri çok mutlu etmektedir.

Detaylar için ;
http://www.izmirisgzirvesi.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (88) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  TSE Uzman ve Denetçi Yardımcısı Alım Duyurusu
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 14-09-2014 - Saat Saat: 10:53 PM

Sınav detayları ektedir..

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (147) - Yorum Cevaplar: (3) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

 
Hoşgeldin, Misafir
Sitemize mesaj yazabilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı/E-Posta:

Şifre


 Şifremi Hatırlat  Yardım


Forum İstatistikleri
istatistik Üyeler: 15,694
istatistik Forum konuları: 3,142
istatistik Forum mesajları: 17,744
istatistik En Son Üye: MichaeleCer
istatistik Tüm İstatistikler


Forumdan En Son Konular
  Konular Yorumlar Okunma Son Yorum
İGUMEG Sakarya Eğitim -KO... 3 76 Takvim Tarih: Bugün 05:46 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Hesaplamalı-Formüllü Patl... 434 22386 Takvim Tarih: Dün 10:24 PM
Yazar En Son Mesaj: bvarol
fıne kınney ve kaza sonuç... 0 37 Takvim Tarih: Dün 01:01 PM
Yazar En Son Mesaj: Fatma Uysal
Bakan Faruk Çelik'ten acı... 2 32 Takvim Tarih: Dün 11:29 AM
Yazar En Son Mesaj: Canan ALNIAK
İSG Kurul Defterine Neler... 1 48 Takvim Tarih: Dün 10:03 AM
Yazar En Son Mesaj: Emre DEDE
İşletme (Faaliyetlerin) K... 1 42 Takvim Tarih: Dün 09:48 AM
Yazar En Son Mesaj: okko
CUMHURİYET BAYRAMINIZ KUT... 16 1449 Takvim Tarih: 29-10-2014 10:15 AM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Maden Ocağında Su Baskını 0 34 Takvim Tarih: 28-10-2014 07:40 PM
Yazar En Son Mesaj: WAIS
Karaman'da Kömür Ocağında... 0 25 Takvim Tarih: 28-10-2014 05:41 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Yasal Gereklilikler Tablo... 4 1867 Takvim Tarih: 28-10-2014 05:39 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Meditek İSG 7 1390 Takvim Tarih: 28-10-2014 02:47 PM
Yazar En Son Mesaj: mfk321
Geçici Süreli İşler Bitti... 1 49 Takvim Tarih: 27-10-2014 10:47 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Ses Akademi Sınava Hazırl... 5 509 Takvim Tarih: 27-10-2014 10:42 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Tüm Mevzuat Özetleri BURA... 16 1963 Takvim Tarih: 27-10-2014 01:58 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
İnşaat Sektörü Rehberi 2 90 Takvim Tarih: 25-10-2014 10:38 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Örnek Risk Analizleri 225 62189 Takvim Tarih: 25-10-2014 08:11 PM
Yazar En Son Mesaj: gülsüm onmaz
İGUMEG(İGU Mesleki Gelişi... 4 111 Takvim Tarih: 25-10-2014 05:00 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Endüstriyel Sektörler Reh... 0 32 Takvim Tarih: 25-10-2014 04:59 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Metal Sektörü Rehberi 0 41 Takvim Tarih: 25-10-2014 04:57 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Kimya Sektörü Rehberi 0 34 Takvim Tarih: 25-10-2014 04:54 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK

MCTR Portal
footer
Dost Siteler
Kullanıcı Paneli
Forum
Copyright
Forum Yazılımı ==>MyBB Group
Türkçe Çeviri ==>MyBBGrup
Tema Tasarımı ==>GlaDiaToR
Facebook Twitter Skype MySpace Delicious WordPress Youtube Delicious RSS