Reklam Ver

header
default avatar Hoşgeldin Misafir ! Aşağıdaki form ve bağlantıları kullanarak sitemize giriş/kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 Şifremi Hatırlat  Yardım  Üye Olun Zaman: 26-10-2014, 01:24 PM


Forumları Ara
(Detaylı Arama)

 
  İGUMEG(İGU Mesleki Gelişim Etkinlikleri)
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 24-10-2014 - Saat Saat: 02:01 PM

Veeee eğitimlerimiz başlıyorrrrr..

“Bilgi paylaştıkça artar”anlayışıyla birlikte kurduğumuz İSG DÜNYASI forum sitemizle çıktığımız yolda ,elimizden geldiğince hep beraber birbirimize yardımcı olmaya çalıştık.İSG dünyasına birlikte adım attık,adımlarımızı birlikte büyüttük.Siz üyelerimizden aldığımız bu güç ve enerji ile dünyamızı büyütmek ,paylaşımlarımızı artırmak,sizlerle yüzyüze görüşmek ve iş güvenliği uzmanları olarak birbirimizle daha da kenetlenebilmek için “İş Güvenliği Uzmanları Mesleki Gelişim Etkinlikleri (İGUMEG)” çerçevesinde farklı farklı illerde eğitimler düzenleyeceğiz.Bizlere destek veren ,hep yanımızda olan siz değerli arkadaşlarımızı bu etkinliklerimize mutlaka bekliyoruz..
Etkinlikleri düzenlememizde destek ve sponsor olan Meditek Yazılıma teşekkür ederiz.

Facebook sayfamızdan da etkinliklerle ilgili bilgileri takip edebilirsiniz..
https://www.facebook.com/groups/574250172703422/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (66) - Yorum Cevaplar: (4) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  Yeni Üyelerimizin Dikkatine
Yazar Gönderen: okko Takvim Tarih: 23-10-2014 - Saat Saat: 05:40 PM

Değerli Üyelerimiz

Sayfamızda oluşan teknik bir hatadan dolayı sitemizi 06.10.2014 tarihindeki yedeğimize döndürmek zorunda kaldık.

Bu sebeple maalesef o tarihten sonra üye olan arkadaşlarımızın üyelikleri de silinmiş oldu.

Sizlerden ricamız tekrar üye olmanızdır.

Aksaklık için anlayışınıza sığınıyoruz

Teşekkürler

İSG DÜNYASI YÖNETİMİ

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (84) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14
Yazar Gönderen: abidinozler Takvim Tarih: 03-10-2014 - Saat Saat: 10:28 PM

Meditek İSG olarak İzmir İSG zirvesine katılıyoruz.
Standımıza davetlisiniz...

İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ZİRVESİ '14
16-17-18 EKİM 2014

http://www.izmirisgzirvesi.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (77) - Yorum Cevaplar: (2) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  Eğitim Programlarına Başvuru İSGGM Duyuru
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 19-09-2014 - Saat Saat: 12:57 PM

EĞİTİM KURUMLARININ DİKKATİNE

Bilindiği üzere © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar ile (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacakların nasıl ve ne şekilde eğitim kurumlarına başvuracakları hususu 29.12.2012 tarihli ve 28512 sayılı Resmi Gazete' de yayımlanan “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" in 24.maddesi ile hüküm altına alınmıştır.


Söz konusu maddede geçen diğer hükümlerle birlikte (c ) ve (ç) bentlerinde;

“ Eğitim programlarına başvuru

MADDE 24 – (1) Eğitim programlarına katılmak isteyen adaylar eğitim kurumlarına aşağıdaki belgeler ile başvururlar:

c) (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az dört yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.

ç) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacaklar için © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ve bu belgeyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını gösteren belgeler.” ifadeleri yer almaktadır.


Bu itibarla eğitim kurumlarına (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için başvuracak (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip adaylardan, en az dört yıl fiilen görev yaptıklarını belgelemeleri için;En az dört yılı kapsayacak şekilde ;

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak görev yaptığına dair, firmalar tarafından onaylanmış sözleşme örneği ile bu sözleşmelerin Genel Müdürlükçe onaylandığına dair belgeler. (Genel Müdürlükçe sözleşme onayları çeşitli tarih aralıklarında e-posta, resmi yazı ya da İSG-KATİP üzerinden yapılmıştır.)

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı dönemlere ait, görev yaptığı firma tarafından adına Sosyal Güvenlik Kurumu’ na yatırılmış prim ödemelerini gösterir belgeler.

- Adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak hangi tarih aralığında çalıştığına dair, çalıştığı firmadan alınacak ıslak imzalı yazı.

- Varsa firma tarafından onaylanmış isg kurul karar defterleri fotokopisi

- Varsa firma tarafından onaylanmış çalışanlara verilen isg eğitim tutanakları

- Varsa firma tarafından onaylanmış adayın (B) sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalıştığı firma adına hazırlanmış risk değerlendirme raporu, acil eylem planı, eğitim planı

istenilecektir.Diğer taraftan © sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olup (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi için adaylardan, yukarıda belirtilen belgeler en az üç yılı kapsayacak şekilde istenilecektir. 17.09.2014

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm....ra_basvuru

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (111) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İzmir İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi /Ekim16-17-18
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 19-09-2014 - Saat Saat: 10:16 AM

İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi '14 / Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi / Ekim 16-17-18
İzsiad Duyuru;
Çalışma Bakanlığımız 2004 yılından bu yana çeşitli yasal düzenlemeler ve eğitimler ile toplumsal bilgi düzeyimizi, ülkemizdeki iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarını ileriye taşımak istemektedir. Fakat sadece yasal düzenlemeler ve Çalışma Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar İş Sağlığı ve Güvenliği Kültürü oluşması için yeterli gelmemektedir. Bugün geldiğimiz noktada on binlerce sertifikasyonlu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı mezun olmasına rağmen, çalışmaları ileri taşımak için yeter bilgi seviyesine ulaşamamaktadırlar. Ülkemizdeki İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü ileri taşıyabilmek için, konunun tarafı olan tüm sanayicilerin, tüm odalar ve mesleki kuruluşların, tüm sivil toplum kuruluşlarının elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyoruz.

Ülkemizde Çalışma Bakanlığı tarafından her yıl Mayıs ayı başında, İstanbul’da organize edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi – Fuarı, TMMOB tarafından Aralık ayında düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği kongresi dışında geniş çaplı bir organizasyon bulunmamaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği alanında başarılı çalışma yaptığını bildiğimiz sanayi kuruluşlarının, iyi çalışma örneklerinin sunulduğu, konunun taraflarının İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarında yaşadığı sorunları tartıştığı bir kongre-zirveye ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz.

Bu nedenle İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği ( İZSİAD ) olarak elimizi taşın altına koyuyor ve sizleri de bu çalışmaya katkı yapmaya davet ediyoruz. Bölgemizdeki konunun tarafı olan tüm sanayicileri, odaları ve mesleki kuruluşlarını, tüm sivil toplum kuruluşlarını da çalışmanın paydaşı, destekçisi yapabilmek için de her birini ziyaret ediyor ve desteklerini istiyoruz. Görüştüğümüz tüm kurumların çalışmanın paydaşı olmayı istemesi bizleri çok mutlu etmektedir.

Detaylar için ;
http://www.izmirisgzirvesi.com/

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (81) - Yorum Cevap Yok Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  TSE Uzman ve Denetçi Yardımcısı Alım Duyurusu
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 14-09-2014 - Saat Saat: 11:53 PM

Sınav detayları ektedir..

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (141) - Yorum Cevaplar: (3) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı İş Müfettişi Yardımcılığı Giriş Sınavı
Yazar Gönderen: Ayşegül GÖNÜL Takvim Tarih: 12-09-2014 - Saat Saat: 11:41 AM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. ve 9. derecede açık bulunan 100 adet İş Müfettişi Yardımcısı kadrolarına, Ankara’da yapılacak sınavla işin yürütümü yönünden görev yapmak üzere 25, iş sağlığı ve güvenliği yönünden görev yapmak üzere 50 maden, 25 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak üzere, İş Müfettişi Yardımcısı alınacaktır.

Sınava katılma şartları;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı nitelikleri taşımak,

b) Giriş sınavının yapılacağı 2014 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

c) İşin yürütümü yönünden iş teftişi görevi için; hukuk, siyasal bilgiler, siyasal bilimler, iktisat, idari bilimler, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleriyle, bunlara denkliği onaylanmış yerli ve yabancı yüksekokullardan birini bitirmek,

ç) İş sağlığı ve güvenliği yönünden iş teftişi görevi için; maden, inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak,

d) 2013 veya 2014 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavına katılmış ve işin yürütümüyle ilgili teftiş görevine alınacaklar için KPSSP46 puan türünden en az 75 puan, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili teftiş görevine alınacaklardan KPSSP1 puan türünden maden mühendisleri için en az 75 puan, inşaat mühendisleri için en az 85 puan almış olmak,

(Başvuruda bulunan adaylardan puan sırası en yüksek olandan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 4 katı (100 işin yürütümü, 300 iş sağlığı ve güvenliği (200 maden, 100 inşaat yüksek mühendisi veya mühendisi) kadar aday sınava alınacaktır. Ancak sınava katılmaya hak kazanan son adayın almış olduğu puanı alan müracaatta bulunmuş diğer adaylar da sınava çağrılacaktır.)

e) Sağlık durumu itibariyle iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk koşullarına elverişli olmak,

f) Tutum ve davranışları, varsa, sicili yönünden müfettişliğe engel durumu bulunmamak,

g) Bu sınava en fazla bir kez girmiş olmak,

h) Süresi içerisinde başvurmuş ve iş talep formu ile birlikte diğer belge ve bilgileri eksiksiz olarak Kurula vermiş olmak.

Başvurular 08.09.2014 günü başlayacak, 25.09.2014 günü çalışma saati bitiminde sona erecektir.

Sınava girecek adaylar, Bakanlığımız http://www.csgb.gov.tr ve http://www.itkb.gov.tr internet sayfalarında yer alan aday başvuru sistemi bağlantısı üzerinden erişerek doldurup imzalayacakları iş talep formu çıktısı ve aynı linkte yer alacak ekleri ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İnönü Bulvarı No: 42 Emek/ANKARA adresinde kurulacak kayıt kabul bürosuna bizzat veya posta ile başvurabileceklerdir. Posta ile yapılan başvurularda, internet üzerinden online iş talep formunun 25.09.2014 tarihine kadar doldurulması şartı ile iş talep formu aslı ve eklerinin İş Teftiş Kurulu Başkanlığına en geç 02.10.2014 mesai saati bitimine kadar ulaşması zorunludur. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Bu süreden sonra gelen belgeler ve ekleri gönderilmeksizin yapılacak online başvuru kabul edilmeyecektir.

İş talep formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir.
a) Özgeçmiş,

b) T.C. Kimlik numarası beyanı,

c) Yüksek öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin veya eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denkliğinin yetkili idarelerce kabul edildiğini gösterir belgenin aslı ya da Başkanlıkça onaylı örneği,

ç) Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı,

d) İki adet vesikalık fotoğraf,

e) Erkek adaylar için askerlik durumuna dair yazılı beyan, (İndirmek İçin Tıklayınız.)

f) Adli sicil kaydına dair yazılı beyan, (İndirmek İçin Tıklayınız.)

g) Sağlık durumunun yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim koşullarında yolculuk yapmaya elverişli olduğuna dair yazılı beyan. (İndirmek İçin Tıklayınız.)

Yazılı sınava katılmaya hak kazananların listesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile http://www.csgb.gov.tr ve http://www.itkb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek, sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınavın yapılacağı yer ve saati gösteren fotoğraflı sınav giriş belgesini, sınav saatine kadar İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan teslim alabilecekleri gibi, aday başvuru sistemi üzerinden alacakları çıktı ile de sınava katılabileceklerdir. Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ayrıca posta yoluyla sınava giriş belgesi gönderilmeyecektir.

Yazılı sınav 25.10.2014 tarihinde Ankara’da üç oturum halinde aşağıda belirtilen konulardan yapılacaktır;

a) İşin yürütümü yönünden:

1) Birinci oturum: İş Kanunu, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, Basın-İş Kanunu, Deniz-İş Kanunu, Sendikalar Kanunu, Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, İşsizlik Sigortası Kanunu, Türkiye İş Kurumu Kanunu, Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun, Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu, Dernekler Kanunu, Hafta Tatili Kanunu, Ulusal Bayram ve Genel Tatil Günleri Hakkında Kanun, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, İş Mahkemeleri Kanunu ve bunlarla ilgili tüzük ve yönetmelikler.

2) İkinci oturum: Anayasa hukuku, idare hukuku (genel esaslar, idari yargı, idari teşkilat), ceza hukuku (genel esaslar), ceza usulü hukuku (genel esaslar), kabahatler hukuku, medeni hukuk (aile ve miras hukuku hariç), borçlar hukuku, ticaret hukuku.

3) Üçüncü oturum: Mikro iktisat, makro iktisat, çalışma ekonomisi, Türkiye ekonomisi, kamu maliyesi, maliye politikası, Türk vergi mevzuatının genel esasları, genel muhasebe, bilanço ve mali tablolar analizi.

b) İş sağlığı ve güvenliği yönünden:

1) Birinci oturum: İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı (İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili alt mevzuat, Maden Kanunu, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, Radyoloji, Radyum ve Elektrikle Tedavi Müesseseleri Hakkında Tüzük ve diğer ilgili mevzuat).

2) İkinci oturum: İş Kanunu (genel hükümler), Basın-İş Kanunu, Deniz-İş Kanunu, Sendikalar Kanunu, Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt Kanunu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu, İşsizlik Sigortası Kanunu, Türkiye İş Kurumu Kanunu, Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun, Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu, Dernekler Kanunu, Hafta Tatili Kanunu, Ulusal Bayram ve Genel Tatil Günleri Hakkında Kanun, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, İş Mahkemeleri Kanunu ve bunlarla ilgili tüzük ve yönetmelikler.

3) Üçüncü oturum: Anayasa hukuku, idare hukuku (genel esaslar, idari yargı, idari teşkilat), ceza hukuku (genel esaslar), ceza usulü hukuku (genel esaslar), kabahatler hukuku, medeni hukuk (aile ve miras hukuku hariç), borçlar hukuku, ticaret hukuku.

Adaylar “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte fotoğraflı kimlik belgesini (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi v.b.) göstermeden sınava katılamazlar. Yazılı sınavda 70 (yetmiş) ve daha yukarı puan alarak sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sözlü sınavın yapılacağı yer, gün ve saati bildiren tebligat yapılacaktır. Ayrıca, yazılı sınavı kazanan adayların isim listesi ile sözlü sınavın yer ve tarihi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ilan panosunda ve http://www.csgb.gov.tr ile http://www.itkb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Başvuru koşulları, sınav konuları ve detaylı bilgiyi içeren broşür ile iş talep formu, İş Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan ve http://www.csgb.gov.tr ile http://www.itkb.gov.tr internet adreslerinden temin edilebilir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İş Teftiş Kurulu Başkanlığı
İnönü Bulvarı No: 42 Emek Çankaya ANKARA

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.p...u_22082014

Devamını Oku..baglantıya git
Görüntüleme - Okunma Okunma: (154) - Yorum Cevaplar: (5) Yazdır Yazdır  -  Gönder Gönder

 
Hoşgeldin, Misafir
Sitemize mesaj yazabilmek için Üye Olmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Adı/E-Posta:

Şifre


 Şifremi Hatırlat  Yardım


Forum İstatistikleri
istatistik Üyeler: 15,601
istatistik Forum konuları: 3,135
istatistik Forum mesajları: 17,703
istatistik En Son Üye: hamzaserin
istatistik Tüm İstatistikler


Forumdan En Son Konular
  Konular Yorumlar Okunma Son Yorum
Hesaplamalı-Formüllü Patl... 429 22154 Takvim Tarih: Bugün 12:05 AM
Yazar En Son Mesaj: turgutkayalar
İnşaat Sektörü Rehberi 2 28 Takvim Tarih: Dün 11:38 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Örnek Risk Analizleri 225 59989 Takvim Tarih: Dün 09:11 PM
Yazar En Son Mesaj: gülsüm onmaz
İGUMEG(İGU Mesleki Gelişi... 4 66 Takvim Tarih: Dün 06:00 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Endüstriyel Sektörler Reh... 0 10 Takvim Tarih: Dün 05:59 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Metal Sektörü Rehberi 0 11 Takvim Tarih: Dün 05:57 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Kimya Sektörü Rehberi 0 8 Takvim Tarih: Dün 05:54 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Maden Sektörü Rehberi 0 8 Takvim Tarih: Dün 05:52 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Makina Sektörü Rehberi 0 10 Takvim Tarih: Dün 05:51 PM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
İnşaat İşleri 17 1116 Takvim Tarih: Dün 12:55 AM
Yazar En Son Mesaj: Oktay ERGEÇ
OSGB Devretmek İsteyenler... 0 49 Takvim Tarih: 24-10-2014 11:01 AM
Yazar En Son Mesaj: Cem AKBULAK
Yeni Üyelerimizin Dikkati... 0 84 Takvim Tarih: 23-10-2014 05:40 PM
Yazar En Son Mesaj: okko
Özet MSDS Bilgi Formu 0 40 Takvim Tarih: 23-10-2014 02:57 PM
Yazar En Son Mesaj: okko
Danıştay, Bakanlık Denetm... 1 433 Takvim Tarih: 07-10-2014 12:30 AM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
Kurban Bayramınız Mübarek... 4 51 Takvim Tarih: 06-10-2014 11:55 PM
Yazar En Son Mesaj: Ayşegül GÖNÜL
İZMİR İŞ SAĞLIĞI VE GÜVEN... 2 77 Takvim Tarih: 04-10-2014 09:33 PM
Yazar En Son Mesaj: Aytek
Meditek İSG 3 1334 Takvim Tarih: 03-10-2014 09:17 PM
Yazar En Son Mesaj: abidinozler
Bakan’dan beklenmedik çağ... 3 125 Takvim Tarih: 03-10-2014 02:02 PM
Yazar En Son Mesaj: mfk321
Meditek İSG Yazılımı Hakk... 33 435 Takvim Tarih: 03-10-2014 11:08 AM
Yazar En Son Mesaj: abidinozler
Meditek PKD (Patlamadan K... 1 73 Takvim Tarih: 03-10-2014 02:25 AM
Yazar En Son Mesaj: abidinozler

MCTR Portal
footer
Dost Siteler
Kullanıcı Paneli
Forum
Copyright
Forum Yazılımı ==>MyBB Group
Türkçe Çeviri ==>MyBBGrup
Tema Tasarımı ==>GlaDiaToR
Facebook Twitter Skype MySpace Delicious WordPress Youtube Delicious RSS